листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ТТК Банка АД Скопје известува дека Бобан Гоговски, именуван член на Надзорениот одбор на Банката на седницата на Собранието на акционери на Банката одржана на ден 06.09.2022 година, се стекна со 2.110 обични акции, издадени од ТТК Банка АД Скопје.

 

Објавено на: 14.09.2022 15:47:19
Документ БР.: DOC_10191-582/2022
Урнек: Други ценовно чувствителни информации