листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ТТК Банка АД Скопје известува дека Драгица Јовановска, Член на Надзорен одбор на Банката, се стекна со 1.500 обични акции, издадени од ТТК Банка АД Скопје.

Објавено на: 15.09.2022 09:30:04
Документ БР.: DOC_10191-583/2022
Урнек: Други ценовно чувствителни информации