листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ТТК Банка АД Скопје известува дека Наталија Алексова, член на Управен одбор на Банката, се стекна со 1.500 обични акции, издадени од ТТК Банка АД Скопје.

Објавено на: 16.09.2022 14:15:33
Документ БР.: DOC_10191-584/2022
Урнек: Други ценовно чувствителни информации