листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ТТК Банка АД Скопје на 19.9.2022 година ја исплати каматата за третата година на сопствениците на корпоративни обврзници од првата емисија со ISIN MKTTKS200012 и шифра TTKO. Пресметката на камата е извршена по фиксна каматна стапка од 3,5% на годишно ниво.

Објавено на: 19.09.2022 15:50:21
Документ БР.: DOC_10191-585/2022
Урнек: Други ценовно чувствителни информации