листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

 

Комерцијална банка АД Скопје известува дека г-ѓа Гордана Ѓорѓиева, овластен ревизор во Друштво за ревизија Ревидизо ДОО Скопје, е именувана за член на Одборот за ревизија на Банката.

 

Објавено на: 28.09.2022 15:30:14
Документ БР.: DOC_10191-591/2022
Урнек: Други ценовно чувствителни информации