листај по издавач            листај по урнек


Согласно член 36 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

Одлука за определување на износот на дивидендата и утврдување на дивиденден календар


Одлука за определување на износот на дивидендата и утврдување на дивиденден календар.pdf

Објавено на: 17.10.2022 14:41:01
Документ БР.: DOC_10187-26/2022
Урнек: Дивиденден Календар