листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

Одлука за употреба на акумулираната добивка


Одлука за употреба на акумулираната добивка.pdf

Објавено на: 17.10.2022 14:40:54
Документ БР.: DOC_12287-43/2022
Урнек: Распределба на добивка