листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

АЛКАЛОИД АД Скопје известува дека неревидираниот единечен и неревидираниот консолидиран Биланс на успех за периодот јануари - септември 2022 година ќе бидат објавени на ден 28.10.2022 година во 09:00 часот.

Објавено на: 27.10.2022 09:00:50
Документ БР.: DOC_10191-616/2022
Урнек: Други ценовно чувствителни информации