листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Стопанска банка АД Скопје објавува анализа кон неревидираните финансиски извештаи за периодот од 01.01. - 30.09.2022 година:

 


Анализа на финансиски извештаи-Стопанска банка АД Скопје-01.01.-30.09.2022.pdf

Објавено на: 28.10.2022 14:31:44
Документ БР.: DOC_10191-648/2022
Урнек: Други ценовно чувствителни информации