листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Македонски Телеком АД Скопје го објавува oбразложението за работењето за периодот јануари - септември 2022 година.


Obrazlozenie za rabotenjeto na Makedonski Telekom_ Jan - Sep 2022_F2.pdf

Објавено на: 31.10.2022 14:13:45
Документ БР.: DOC_10191-669/2022
Урнек: Други ценовно чувствителни информации