листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ТТК Банка АД Скопје го објавува Коментарот за остварените финансиски резултати за периодот 1.1. - 30.9.2022 година.


Коментар за остварените финансиски резултати на ТТК Банка за период 1 1 - 30 9 2022 година.pdf

Објавено на: 31.10.2022 15:15:25
Документ БР.: DOC_10191-679/2022
Урнек: Други ценовно чувствителни информации