листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

 

Врз основа на член 33 од Правилата за котација на Македонската берза на хартии од вредност, Комерцијална банка АД Скопје известува дека согласно Одлука на Надзорниот одбор на Банката и издадена согласност од Народната банка на Република Северна Македонија, од денес - 24.11.2022 година продолжен е мандатот за период од шест години на постојните членови на Управниот одбор на Банката - Хари Костов, Претседател на Управниот одбор и Д-р Маја Стевкова Штериева, член на Управниот одбор.

Објавено на: 24.11.2022 15:05:10
Документ БР.: DOC_10191-700/2022
Урнек: Други ценовно чувствителни информации