листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Почитувани,

Ве известуваме дека поради истек на мандат на ден 18.12.2022 година согласно издадено Решение за претходна согласност од НБРСМ од 18.12.2018 година, бр. 15-29804/7, Г-дин Гинтер Фриедл повеќе не е член на Управниот Одбор на НЛБ Банка АД Скопје.

Со почит,

 

Објавено на: 19.12.2022 14:10:27
Документ БР.: DOC_12285-50/2022
Урнек: Измени во органи на управување