листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Согласно објавата за Јавен повик на Собрание на акционери на Триглав Осигурување АД, Скопје, закажано за 28.02.2023 година со почеток во 10 часот, во просториите на Триглав Осигурување АД, Скопје, на ул. „8-ми Септември“ бр.16, Скопје, ја објавуваме содржината на материјалите по точките од дневниот ред.


Predlog odluka tocka 1.pdf
CV - Tedo Djekanović.pdf
CV - Darko Popovski.pdf

Објавено на: 23.01.2023 14:12:14
Документ БР.: DOC_13285-2/2023
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери