листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Врз основа на член 33 од Правилата за котација на Македонската берза на хартии од вредност, ТТК Банка АД Скопје известува дека на ден 14.2.2023 година г. Борислав Трповски поднесе писмена оставка од позицијата член на Надзорниот одбор на ТТК Банка АД Скопје. Во оставката, г. Борислав Трповски има наведено дека таа ќе влезе во сила на денот на добивање претходна согласност од Гувернерот на Народната банка на Република Северна Македонија за именување предложен член на Управниот одбор на ТТК Банка АД Скопје. 

Објавено на: 14.02.2023 15:55:48
Документ БР.: DOC_10191-107/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации