Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Корекција на објавената ценовно чуствителна информација на 15.02.2023 година во 14:48:20 часот:

ТТК Банка АД Скопје на ден 14.2.2023 година ја исплати каматата за третата година на сопствениците на Корпоративни обврзници – втора емисија со ISIN MKTTKS200020 и шифра TTKO2. Пресметката на камата е извршена по фиксна каматна стапка од  2,7% на годишно ниво.

Објавено на: 15.02.2023 15:20:00
Документ БР.: DOC_10191-111/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации