листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Македонски Телеком АД Скопје го објавува oбразложението за работењето за периодот јануари - декември 2022 година.


Obrazlozenie za rabotenjeto na Makedonski Telekom_ Jan - Dec 2022_F2.pdf

Објавено на: 23.02.2023 14:16:47
Документ БР.: DOC_10191-129/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации