листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следниот финансиски извештај:

Македонски Телеком АД Скопје ги објавува неревидираните финансиски извештаи за периодот јануари - декември 2022 година.


6 и 12 Месечни известувања- трговски друштва - природа на трошоци (1).xlsx

Објавено на: 23.02.2023 14:16:11
Документ БР.: DOC_26445-19/2023
Урнек: Неревидирани финансиски извештаи 01.01. - 31.12.