листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за Годишно собрание на акционери - 7.4.2023 година.


Јавен повик за XXXIX Собрание закажано за 07.04.2023.pdf

Објавено на: 03.03.2023 14:30:14
Документ БР.: DOC_10109-9/2023
Урнек: Јавен повик за собрание