листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ТТК Банка АД Скопје известува дека проф. д-р. Драгољуб Арсовски, Претседател на Управниот одбор на Банката, се стекна со  1.000  обични акции, издадени од ТТК Банка АД Скопје. Едновремено, известуваме дека Наталија Алексова, Член на Управниот одбор на Банката, се стекна со 1.500 обични акции, издадени од ТТК Банка АД Скопје.

 

Објавено на: 08.03.2023 15:14:58
Документ БР.: DOC_10191-209/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации