листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните ревидирани финансиски извештаи:

Тетекс АД ги објавува ревидираните финансиски извештаи за 2022 година


Konecni revidirani posebni FI Teteks AD 2022 godina.pdf
Konecno revidirani konsolidirani FI Teteks 2022 godina.pdf

Објавено на: 22.03.2023 08:35:05
Документ БР.: DOC_12304-1/2023
Урнек: Ревидирани финансиски извештаи