листај по издавач            листај по урнек


Согласно член 36 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

Одлука за определување на износот на дивидендата и датуми на исплата на дивиденда за 2022 година (дивиденден календар):


Одлука за определување на износот на дивидендата и датуми на исплата на дивидендата за 2022 година (дивиденден календар).PDF

Објавено на: 07.04.2023 14:45:45
Документ БР.: DOC_10187-2/2023
Урнек: Дивиденден Календар