Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Материјал за Годишното Собрание на акционери на "Македонијатурист" АД Скопје на 19.04.2023 година


Предлози за избор за членови на Надзорен Одбор.pdf
11. Предлог - Одлука за престанок на мандат и избор на членови на Надзор....pdf

Објавено на: 10.04.2023 14:34:14
Документ БР.: DOC_13285-48/2023
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери