листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Стопанска банка а.д. Битола известува дека неревидираните финансиски извештаи за периодот 1.1.-31.3.2023 година, како и Образложението кон остварениот финансиски резултат ќе бидат објавени на СЕИ Нет на 26.4.2023 година.

 

Објавено на: 25.04.2023 14:12:16
Документ БР.: DOC_10191-315/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации