Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Се свикува Собрание на Македонски Телеком АД – Скопје, коешто ќе се одржи на 4.4.2024 година со почеток од 11:00 часот, во седиштето на Друштвото на Кеј 13-ти Ноември бр. 6, Скопје, конференциска сала Атриум 2, 10 кат.


Javen povik_MKT Sobranie_04.04.2024.pdf

Објавено на: 01.03.2024 09:20:39
Документ БР.: DOC_10109-9/2024
Урнек: Јавен повик за собрание