листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Се свикува Годишно Собрание на Македонски Телеком АД – Скопје, коешто ќе се одржи на 30.5.2023 година со почеток од 11:00 часот, во седиштето на Друштвото на Кеј 13-ти Ноември бр. 6, Скопје, конференциска сала Атриум 2, 10 кат


Javen povik_MKT Godisno Sobranie_30.05.2023.pdf

Објавено на: 26.04.2023 09:56:31
Документ БР.: DOC_10109-48/2023
Урнек: Јавен повик за собрание