листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

.


Јавен повик до акционерите за учество на XXVII Собрание на акционери на Макпетрол АД Скопје 2023.pdf

Објавено на: 27.04.2023 08:58:27
Документ БР.: DOC_10109-50/2023
Урнек: Јавен повик за собрание