листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Почитувани, АД Оранжерии - Хамзали Ви доставува Јавен повик за одржување на Акционерско Собрание на 30.05.2023 година, вторник со почеток од 10Ч00 часот за завршна сметка за 2022 година. 

Со почит 


Javen Povik za akcionersko sobranie za 2022 godina.pdf

Објавено на: 28.04.2023 14:28:46
Документ БР.: DOC_10109-74/2023
Урнек: Јавен повик за собрание