листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ТТК Банка АД Скопје известува дека неревидираните финансиски извештаи за периодот 1.1. - 31.3.2023 година, како и Коментарот за остварените финансиски резултати ќе бидат објавени на СЕИ Нет на 2.5.2023 година после 14:00 часот.

Објавено на: 28.04.2023 14:53:15
Документ БР.: DOC_10191-364/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации