листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Стопанска банка АД Скопје објавува Јавен повик за учество на 51-та седница на Собранието на акционери:

 


Javen povik 30.05.2023.pdf

Објавено на: 28.04.2023 16:05:39
Документ БР.: DOC_10109-83/2023
Урнек: Јавен повик за собрание