листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Дополнување на Предлог Одлуката за реизбор и избор на членови на Одборот на директори на Друштвото за Годишното собрание на акционери кое ќе се одржи на ден 30.05.2023 година.


10.0_MKT SA Predlog Odluka_Reizbor i izbor na clenovi na OD_DOPOLNETA.pdf
10.5_Predlog Vlada za izbor na clen na OD na MKT_28.04.2023.pdf
10.6_Ostavka_Zoran Kitanov.pdf
10.7_CV Igor Milev_mk.pdf

Објавено на: 05.05.2023 15:21:05
Документ БР.: DOC_13285-142/2023
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери