Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Други ценовни чувствителни информации ( корекција )

Корекцијата е во повеќе ставки поради евидентирање на документи кои се подоцна добиени а се однесуваат  за тековната 2022 година

 


образложение на финасиски извештај со 31.12.2022 -корекција.docx

Објавено на: 29.05.2023 14:37:37
Документ БР.: DOC_10191-434/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации