листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Почитувани, АД Оранжерии - Хамзали Ви ги испраќа Одлуките кои се донесени за одржаното Акционерско Собрание за 2022 година.

Со почит, 


Odluki od sobranie.pdf

Објавено на: 30.05.2023 14:13:47
Документ БР.: DOC_12283-64/2023
Урнек: Други одлуки од собрание