листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

ОКТА АД - Скопје објавува:


Одлука за распоредување на добивката утврдена во год.с-ка и рев.фин.изв. за 2022.pdf

Објавено на: 31.05.2023 09:55:28
Документ БР.: DOC_12287-31/2023
Урнек: Распределба на добивка