Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните ревидирани финансиски извештаи:

Македонски Телеком АД Скопје ги објавува ревидираните финансиски извештаи за 2022 година во согласност со Меѓународните Стандарди за Финансиско Известување.


3.1_MKT IFRS Finansiski Izvestai 2022 so revizorsko mislenje.pdf

Објавено на: 31.05.2023 09:57:52
Документ БР.: DOC_12304-80/2023
Урнек: Ревидирани финансиски извештаи