листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Македонски Телеком АД Скопје гo објавува Годишниот извештај за работењето на Друштвото за 2022 година.


4.1_MKT Godisen izvestaj za rabotenjeto za 2022_potpis.pdf

Објавено на: 31.05.2023 14:07:17
Документ БР.: DOC_10191-450/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации