Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлуки од собрание одржано на 31.05.2023 година

 


МАКОТЕКС АД одлуки собрание 31_05_2023.pdf

Објавено на: 31.05.2023 14:10:17
Документ БР.: DOC_12283-89/2023
Урнек: Други одлуки од собрание