листај по издавач            листај по урнек


Согласно член 36 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

НЛБ Банка АД Скопје известува дека на на Годишното собрание на акционери на Банката одржано на 31.05.2023  е усвоена одлука за Одлука определување износ на дивиденда и утврдување дивиденден календар на НЛБ Банка АД Скопје:

 


12.Предлог - одлука за определување на износот на дивиденда и утврдување на дивиденден календар.pdf

Објавено на: 31.05.2023 15:26:08
Документ БР.: DOC_10187-23/2023
Урнек: Дивиденден Календар