листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Предлог Одлуки за Собранието на акционери на Македонски Телеком АД – Скопје коешто ќе се одржи на 21.07.2023 година.


1.0_МКТ SA Odluka_Opredeluvanje na nov nadomestok za Pretsedatelot na OD.pdf
1.1_Kamenimost Predlog za opredeluvanje na nov mes. nadomestok za BoD Pretsedatel_26.05.2023.pdf

Објавено на: 16.06.2023 09:53:47
Документ БР.: DOC_13285-188/2023
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери