Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Македонски Телеком АД Скопје ја објавува одлуката, донесена на Собранието на акционери на Друштвото одржано на 21.07.2023 година.


МКТ Sobranie Odluka_Opredeluvanje na nov nadomestok za Pretsedatelot na OD.pdf

Објавено на: 21.07.2023 14:25:28
Документ БР.: DOC_12283-123/2023
Урнек: Други одлуки од собрание