листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација: 

Известување за стекнување сопственост на акции на член на Управен одбор

Согласно член 34, став 1, алинеја 7 од Правилата за котација на Македонската Берза за хартии од вредност АД Скопје, известуваме дека Членот на Управниот одбор, Г-дин Игор Илиевски, се стекна со 214 обични акции од издавачот Аутомакедонија АД Скопје 

 
Објавено на: 25.07.2023 15:40:36
Документ БР.: DOC_10191-501/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации