Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Стопанска банка АД Скопје ги објавува коментарите на неревидираните финансиски извештаи (консолидирани и неконсолидирани) за период 01.01- 30.06.2023 година.

 


Коментар на неревидирани консолидирани финансиски извештаи Стопанска банка АД Скопје - 30.06.2023.doc
Коментар на неревидирани неконсолидирани финансиски извештаи Стопанска банка АД Скопје - 30.06.2023.doc

Објавено на: 28.07.2023 14:29:56
Документ БР.: DOC_10191-541/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации