листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следниот финансиски извештај:

Македонски Телеком АД Скопје ги објавува неревидираните финансиски извештаи за периодот јануари - јуни 2023 година.


6 и 12 Месечни известувања- трговски друштва - природа на трошоци_MK.xls

Објавено на: 31.07.2023 14:20:42
Документ БР.: DOC_26441-82/2023
Урнек: Неревидирани финансиски извештаи 01.01. - 30.06.