листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

1. Предлог Одлука за изменување и дополнување на Статутот на УНИБанка АД Скопје;

2. Предлог Одлука за издавање на капитален инструмент по пат на приватна понуда (Трета емисија на Перпетуална обврзница).

 


Точка 1 -Предлог Одлука за изменување и дополнување на Статутот на УНИБанка АД Скопје.docx
Точка 2 - Предлог Одлука за издавање на капитален инструмент по пат на приватна понуда.doc

Објавено на: 15.08.2023 14:10:16
Документ БР.: DOC_13285-199/2023
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери