листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

На барање од Народна банка на Република Северна Македонија, Надзорниот одбор на УНИ Банка АД Скопје изврши промена во Предлог – одлуката за изменување и дополнување на Статутот на УНИ Банка АД Скопје и истата заедно со образложението е во прилог на оваа објава:


Предлог Одлука за изменување и дополнување на Статутот на УНИБанка АД Скопје.docx

Објавено на: 29.08.2023 15:25:20
Документ БР.: DOC_13285-201/2023
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери