листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Соопштение до акционерите на Македонски Телеком АД – Скопје со право на дивиденда за 2022 година.


Соопштение за акционери_дивиденда за 2022 година_wo_TC.pdf

Објавено на: 31.08.2023 09:45:31
Документ БР.: DOC_10191-620/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации