листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлуки донесени на Собрание на акционери на БИМ а.д. Свети Николе одржано на 11.09.2023 год.


Одлуки од Собрание на акционери 11.09.2023 год..pdf

Објавено на: 12.09.2023 08:42:34
Документ БР.: DOC_12283-127/2023
Урнек: Други одлуки од собрание