Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлуки од одржано собрание на 20.09.2023 на друштвото Либерти АД Скопје и тоa:

- Одлука за измена на статутот на друштвото 

-Одлука за покривање на загубите


Одлука за измена на статутот на друштвото 20.09 2023 - Собрание.pdf
Одлука за покривање на загубите 20.09.2023 - Собрание.pdf

Објавено на: 21.09.2023 09:06:59
Документ БР.: DOC_12283-129/2023
Урнек: Други одлуки од собрание