листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Тетекс АД Тетово известува за згаснување на поврзаното друштво Тетекс Петрол ДООЕЛ Тетово


Известување до Берза за згаснување на поврзано друштво 29 09 2023.pdf

Објавено на: 29.09.2023 14:10:04
Документ БР.: DOC_10191-637/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации