Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

На ден 16.05.2023 година, Собранието на акционери на друштвото Либерти АД Скопје донесе одлука за намалување на основната главнин заради покривање на загубите.

По завршувањето на процедурата во Централниот депозитар за хартии од вредност на 09.11.2023 година, номиналната вредност по акција од 5,11 ЕУР се намали на 1,10 ЕУР.

Објавено на: 10.11.2023 15:03:53
Документ БР.: DOC_10191-738/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации